Οι Στέγες Υποστηριζόμενης Διαβίωσης γιόρτασαν τον πρώτο χρόνο λειτουργίας τους
![](https://elepap.gr/wp-content/uploads/2021/11/steges-elpida-exterior17.jpg)
Με αφορμή τη συμπλήρωση του πρώτου έτους λειτουργίας τους οι Στέγες Υποστηριζόμενης Διαβίωσης (ΣΥΔ) «ΕΛΠΙΔΑ ΖΩΗΣ» στα Ιωάννινα διοργάνωσαν μία μουσική βραδιά.
Τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας, η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στον υπαίθριο χώρο «Δημήτρης Χατζής», υπό την αιγίδα του Πνευματικού Κέντρου Δήμου Ιωαννιτών. Η μουσική βραδιά πλαισιώθηκε με τον τραγουδιστή Δημήτρη Υφαντή και την χορωδία του Ωδείου ARS NOVA.
![ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΥΦΑΝΤΗΣ – Αντιγραφή](https://elepap.gr/wp-content/uploads/2021/11/-ΥΦΑΝΤΗΣ-Αντιγραφή-e1636038940498.jpg)
Παράλληλα την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου, οι ένοικοι, η διοίκηση, το προσωπικό καθώς και οι φίλοι των ΣΥΔ γιόρτασαν στον αύλειο χώρο των Σπιτιών, έχοντας την χαρά να είναι παρούσα και η Αντιπεριφερειάρχης Υγείας κυρία Νάκου. Την εκδήλωση πλαισίωσαν οι μαθητές του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας, οι οποίοι δώρισαν πίνακες ζωγραφικής, σχεδιασμένους από τους ίδιους, για να κοσμήσουν τους χώρους των Σπιτιών.
![ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟ 2ΗΣ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑΣ](https://elepap.gr/wp-content/uploads/2021/11/ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΧΟΛΕΙΟ-2ΗΣ-ΕΥΚΑΙΡΕΙΑΣ-scaled.jpg)
Σας ευχαριστούμε όλους από καρδιάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας στα πρώτα γενέθλια των ΣΥΔ. Είμαστε ιδιαίτερα ευγνώμονες που βρίσκεστε στο πλευρό των Γενναίων μας Παιδιών.