Η MARMITA μαγείρεψε στην ΕΛΕΠΑΠ Θεσσαλονίκης
27.02.2024
![](https://elepap.gr/wp-content/uploads/2024/02/MARMITA.jpg)
Πάντα κάτι ωραίο μαγειρεύεται στην κουζίνα του ΤΕΚΑΝ και της πρώιμης παρέμβασης! Το Marmita εργαστήρι Μαγειρικής με οικοδέσποινα την κυρία Σμαράγδα Ντασιούδη Μακρή και την πολύτιμη βοηθό της κυρία Αναστασία – Ερωφύλλη Σαϊρόγλου, επισκέφθηκαν τα παιδιά και έφτιαξαν τυροπιτάκια κουρού με τυρί. Η ημέρα ωστόσο είχε και δεύτερη συνταγή: Περέκ με σπανάκι και τυρί – η εύκολη ποντιακή πίτα με προψημένο φύλλο.
Τα παιδιά έπλασαν το ζυμάρι, έβαλαν τα υπόλοιπα υλικά και το αποτέλεσμα ήταν…. νοστιμότατο.